Uroda

Jedwab – coraz bardziej popularny materiał

Sprawdź jakie możesz znaleźć akcesoria z naturalnego jedwabiu, i jakie są ich zalety. Jedwab naturalny to włókno pozyskiwane z kokonów jedwabnika morwowego lub dębowego. Jedwab jest materiałem o wyjątkowych właściwościach, jest hipoalergiczny, bardzo przyjemny w dotyku, i niezwykle delikatny dla skóry.

Na rynku możemy znaleźć wiele akcesoriów wytwarzanych z naturalnego jedwabiu. Coraz częściej świadomie wybieramy naturalne produkty, które są przyjazne zarówno dla naszej skóry, jak i dla środowiska.

Bardzo popularne są jedwabne gumki do włosów, opaski na oczy, oraz jedwabna rękawica złuszczająca do ciała kessa.

Jedwabne gumki do włosów

Jedwab do włosów zyskuje na popularności. Coraz częściej wybieramy do włosów jedwabne gumki, które zmniejszają ryzyko uszkodzenia  włosa, trzymają włosy w ryzach, nie obciążając ich.

Jedwabne opaski na włosy

Jedwabne opaski na oczy, eliminując bodźce świetlne, dodatkowo pielęgnują skórę wokół oczu. Są bardzo przyjemne w użytkowaniu, ułatwiają zasypianie, a także są pomocne przy bólach migrenowych. Jedwabne maski są idealne podczas podróży, czy medytacji.

Jedwabna rękawica złuszczająca (Kessa)

O ile, od setek lat w tureckich łaźniach zachwycano się właściwościami jedwabnej rękawicy złuszczającej o tyle dopiero niedawno ten cudowny dla naszej skóry „wynalazek” zagościł w naszych domach.

Turecki rytuał Hammam jest niezwykle popularny w tym kraju. Pozbywanie się starego naskórka ma podwójne znaczenie – nie tylko pielęgnujemy skórę ale i odradzamy się na nowo. Masaż rękawicą jest niezwykle przyjemny i relaksujący, a wygładzona skóra jest tylko i aż efektem ubocznym.

Czym zatem wyróżnia się rękawica Kessa?

Przede wszystkim tym, że w 100% jest wykonana z naturalnego jedwabiu. Rękawica złuszczająca jest wykonana z zachowaniem oryginalnego tureckiego splotu, dzięki czemu jest jeszcze bardziej efektywna.

Co zyskamy dzięki rękawicy peelingującej?

Przede wszystkim – dosłownie- jedwabiście gładką skórę ciała. Rękawica peelingująca złuszcza stary, martwy naskórek. Dzięki temu skóra nabiera zdrowego wyglądu, staje się gładka i miękka w dotyku.

Dodatkowo regularne stosowanie rękawicy Kessa pomaga zniwelować widoczność blizn, i rozstępów. A masaż za pomocą rękawicy jest pomocny w walce z cellulitem. Stosowanie rękawicy przedłuża opaleniznę na naszym ciele.

Oprócz rękawicy potrzebujesz jedynie wody, i śmiało możesz rezygnować z balsamu do ciała. Ważne, aby skóra była odpowiednio zwilżona dlatego najlepiej wykonać zabieg po kąpieli, lub dłuższym prysznicu.

Ten prosty zabieg – jakim jest masaż ciała za pomocą rękawicy sprawi, że Twoja skóra odżyje na nowo. A sam masaż rękawicą jest bardzo odprężający.

Shares: