Sport

Jakie narty dla średnio zaawansowanych?

Poziom zaawansowania umiejętności narciarskich ma spore znaczenie przy doborze sprzętu. Oczywiście można korzystać ze sprzętu wypożyczonego na stoku, ale osoby, które z jazdy chcą czerpać więcej przyjemności, powinny pomyśleć o własnym sprzęcie. Dzisiaj podejmiemy temat nart.

Najlepszy typ nart dla średnio zaawansowanych narciarzy

Przede wszystkim warto pamiętać, że opinia znajomych nie powinna sugerować nam zbyt wiele w kwestii wyboru nart. O ile warunki fizyczne mogą być podobne w przypadku dwóch osób, o tyle poziom zaawansowania umiejętności może być już skrajnie różny.

Narciarze średnio zaawansowani niezależnie od płci powinni korzystać z nart typu allround. Jest to typ nart, który pozwala na uzyskanie wysokich osiągów, ale jednocześnie dają swego rodzaju pewność jazdy ze względu na spory zakres wybaczania błędów.

Bardzo istotna konstrukcja nart

Materiał wykonania nart wpływa na ich sztywność i wagę. Narty allround nie są ani zbyt ciężkie, ani zbyt sztywne, przez co stają się dosyć łatwe w prowadzeniu. Są one także dosyć elastyczne, dzięki czemu wchodzenie w zakręt jest proste, ale zjazd traci na dynamice – co nie dla każdego jest wadą. Te straty mogą zostać bardzo szybko zrównane, bo dynamika jazdy poprawia się w przypadku nart o niskiej wadze, a ta wpływa także na zmniejszenie częstości drgań.

W przypadku narciarzy o średnio zaawansowanych umiejętnościach ważna jest także szerokość nart. Wąskie narty są bardziej dynamiczne, natomiast szersze z pewnością bardziej stabilne, a więc w przypadku tego parametru warto spotkać się w połowie obydwu tych cech.

Wspominając o szerokości, nie można nie zatrzymać się na moment także przy długości nart. W sklepie narciarskim znaleźć można wiele nart, których różnice w długości widoczne są gołym okiem. W przypadku narciarzy średnio zaawansowanych nie powinny to być narty sięgające dalej niż do wysokości brody lub nosa, a więc powinny one być o około 10-20 cm krótsze od naszego wzrostu. Dłuższe narty sprzyjać będą szybkości i stabilności jazdy, natomiast te krótsze staną się bardziej stabilne. Więcej o doborze długości nart do umiejętności i wzrostu przeczytasz na: https://skiracecenter.pl/4-narty.

Atomic Cloud 9 – model idealny

Łatwe w prowadzeniu, pewne i proste w użyciu narty do spokojnej jazdy – tak w kilku słowach można podsumować przeznaczenie nart Atomic Cloud 9. Każda narciarka, która początki tego sportu ma już za sobą będzie mogła cieszyć się jazdą pozwalającą na doskonalenie techniki i czerpanie prawdziwej przyjemności z zimowego szaleństwa na stokach. Atomic Cloud 9 to narty po prostu niezawodne, które sprawdzą się w każdych warunkach, jakie mogą nas spotkać w trakcie sezonu narciarskiego. Jest to nowy produkt, który powstał jako udoskonalenie dotychczasowych wersji. Atomic zamienił syntetyczny rdzeń nart na drewniany, poza tym dodał również kolejną warstwę poprawiającą sztywność, a te drobne zmiany powodują, że model Atomic Cloud 9 stanie się odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientek.

Shares: