Zakupy

Jakie legowisko dla kota wybrać?

Legowisko to jeden z najważniejszych elementów „kociej wyprawki”. Wybór wygodnego miejsca do odpoczynku dla mruczka to nie lada wyzwanie. Sklepy zoologiczne oferują bardzo szeroki wybór posłań. Wśród nich znajdują się m.in. hamaki, budki, poduszki, tunele.

Legowisko dla kota – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając legowisko dla kota należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wielkość. Innego posłania będzie potrzebować niewielkich rozmiarów dachowiec, a innego bardzo duży maine coon. Jeśli posiada się kilka kotów, można rozważyć zakup jednego wspólnego legowiska dla nich wszystkich.

Niezwykle istotną kwestią przy wyborze legowiska dla kota jest sposób, w jaki zwierzę śpi (czy jest wyciągnięte, czy zwinięte „w kłębek”). Należy zwrócić uwagę także na miejsca, jakie wybiera do odpoczynku – miękką sofę, cichą szafę, parapety/półki, z których może obserwować otoczenie. Warto zatem przez jakiś czas przyglądać się zwyczajom pupila.

Osoby pragnące dopasować posłanie do aranżacji mieszkania, nie muszą się martwić. W sklepach zoologicznych z powodzeniem znajdą designerskie legowisko dla kota. Twórczy właściciele miauczących pupili mogą zdecydować się na samodzielne wykonanie posłania, które stanie się oryginalną ozdobą wnętrza.

Kupując legowisko, należy sprawdzić, czy użyte do jego wykonania materiały są wysokiej jakości. Ważnym aspektem jest również łatwa pielęgnacja. Jeżeli kot lubi się bawić i wspinać, warto zdecydować się legowisko położone na rozbudowanym drapaku. Wówczas miejsce do spania stanie się źródłem dodatkowych atrakcji. Stworzy swoisty koci plac zabaw.

Legowisko dla kota – jakie opcje są do wyboru?

Mimo że kot jest zwierzęciem, które potrafi zasnąć wszędzie, to zapewnienie mu komfortowego miejsca do odpoczynku jest priorytetowym zadaniem właściciela. W sklepach zoologicznych wybierać można spośród ogromnej oferty kocich posłań. Sporą popularnością cieszą się miękkie poduszki. Można je położyć w dowolnym miejscu. Zapewniają zwierzęciu przestrzeń do przeciągania się. Poleca się szczególnie modele ze zdejmowanymi pokrowcami, które można uprać w pralce.

Kolejna propozycja to wiklinowe koszyki pełniące jednocześnie rolę drapaków. Dostępne są w wersji zamkniętej i otwartej. Dla zwiększenia komfortu warto wyłożyć je czymś miękkim np. ulubionym kocim kocykiem. Są naturalne, ekologiczne i można je poddać recyklingowi. Ciekawą alternatywą są hamaki. Nie zajmują dużo przestrzeni. Do wyboru są modele mocowane na sznurach do sufitu, do rozwieszenia między nogami krzesła czy wyposażone w specjalny stelaż. 

Jeżeli zwierzę lubi regenerować się w odosobnieniu, warto postawić na tunele i śpiwory. Rozważyć można też kojce, które z jednej strony dadzą poczucie intymności, z drugiej pozwolą obserwować otoczenie. Koty mogą spać w zapewniających poczucie bezpieczeństwa wykonanych z rozmaitych materiałów budkach. Legowisko dla kota może mieć także formę zawieszanej na wysokości, obitej miękkim tworzywem półki. Zwierzęta te znane są z zamiłowania do wysokości. Warto zatem rozważyć taką opcję. Do wyboru są modele przyczepiane na parapet, ścianę i zawieszane na kaloryfer. To ostatnie rozwiązanie proponowane jest dla kotów lubiących zimową porą odpoczywać na grzejniku.

Shares: