Dzieci

Jaka deskorolka elektryczna posłuży dziecku najdłużej?

Deskorolka elektryczna to urządzenie, które od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Korzystają z niej zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Może służyć rozrywce lub ułatwiać dojazd np. do pracy, lub szkoły. Na rynku pojawiło się wiele modeli, dlatego wybór najlepszej deskorolki elektrycznej nie jest prostym zadaniem. Na co zwrócić uwagę kupując tego typu gadżet, jakie funkcje dodatkowe mają deskorolki dla dzieci?

Deskorolka elektryczna – używana czy nowa?

Z racji tego, że deskorolki elektryczne są już dostępne na rynku od kilku lat, istnieje możliwość zakupu modelu używanego po niższej cenie. Warto przejrzeć deskorolki elektryczne z ogłoszeń na sprzedajemy.pl, gdzie znajdują się używane modele znanych producentów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że moc akumulatora w przypadku używanego urządzenia może być mniejsza niż oryginalnie.

Nowe deskorolki elektryczne wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane funkcje, które podnoszą ich atrakcyjność zwłaszcza w oczach dzieci. Dla wielu osób kwestią decydującą o tym, czy wybrać nowy, czy używany sprzęt, jest cena, która w przypadku tej drugiej opcji jest znacznie niższa.

Jak działa deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna, określana również jako hoverboard, wyposażona jest w specjalne czujniki, zapewniające stabilizację. Kierowanie takim urządzeniem możliwe jest dzięki balansowaniu ciałem. Od tego, w jaki sposób się pochylimy, zależy, czy skręcimy, zahamujemy lub przyśpieszymy. Większość modeli dostępnych na rynku rozwija prędkość do 15 km/h, natomiast zasięg w pełni naładowanego akumulatora to około 20 km. Co ciekawe, na to jak dalek odcinek uda nam się przejechać taką deskorolką, ma wpływ wiele czynników, w tym temperatura otoczenia, czy ciężar użytkownika.

Deskorolki elektryczne bardzo często wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie LED, którym można sterować przy pomocy aplikacji zainstalowanej w telefonie. W niektórych modelach istnieje możliwość wyświetlenia prędkościomierza, czy stanu baterii. Z punktu widzenia rodziców, bardzo przydatną funkcją jest rejestrowanie trasy przejazdu na mapie, dzięki czemu można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się dziecko. Dostępne są także deskorolki elektryczne ze wbudowanym głośnikiem, który może odtwarzać muzykę np. z serwisu stramingowego.

Jaka deskorolka elektryczna posłuży dziecku najdłużej?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Chcąc wybrać deskorolkę elektryczną, która posłuży dziecku najdłużej, należy wybrać taką, która posiada solidną konstrukcję. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania także ze względów bezpieczeństwa, gdyż porządna deskorolka to mniejsze ryzyko wypadku.

Warto również wybrać urządzenie, do którego dołączone będzie specjalne etui. Dzięki niemu maleje ryzyko uszkodzenia deskorolki. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka, to korzystając z deskorolki, powinno mieć założone ochraniacze na kolana, łokcie, dłonie oraz kask na głowie.

Shares: