Lifestyle

Jak żyć ekologicznie? Pozbądź się plastiku!

Plastik zalewa nasz świat. Większość produktów spożywczych jest pakowane w plastikowe opakowania, a napoje w plastikowe butelki. Greenpeace bije na alarm, informując, że już ok. 700 gatunków zwierząt jest zagrożonych właśnie z powodu plastiku. Jeśli nic się nie zmieni już w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Brzmi dramatycznie.

Każdy z nas może coś zrobić, z pozoru niewielki krok może przysłużyć się planecie.

Filtry i zmiękczacze wody- postaw na czystą i miękką wodę we własnym domu

Filtry wody i zmiękczacze wody sprawiają, że możemy z powodzeniem zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach, co nie tylko będzie tańsze, mniej uciążliwe, ale także przysłuży się planecie.

Zmiękczacze wody to jeszcze więcej korzyści, ponieważ pozytywnie działają także, na sprzęty AGD które do działania wykorzystują wodę. Osadzający się w niej kamień, zmniejsza ich żywotność a także wpływa na jakość działania. Korzystając ze zmiękczacz do wody, np. Ecowater Comfort, pozbywamy się problemu, bez większego wysiłku. Ekologiczne rozwiązania stały się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób żyje zgodnie z eko wartościami. Filtry do wody czy wspomniane zmiękczacze stwarzają dogodny sposób i możliwości życia bardziej ekologiczne, co jest z korzyścią nie tylko dla nas samych ale również naszych najbliższych.

Polecany zmiękczacz wody- Ecowater Comfort

Ecowater Comfort to urządzenie, które nadaje się do użytku domowego, zapewniając dostęp do zmiękczonej wody, urządzenie jest bezawaryjne i nie wymaga dużej obsługi, cała praca sprowadza się do ustawień przy pierwszym uruchomieniu, oraz uzupełniania soli a także okresowego serwisu.

Jakie są zalety Ecowater Comfort?

  • kamień nie osadza się na bateriach, zlewozmywaku, oraz prysznicu

  • lepszy pełniejszy smak potraw i napojów wykonywanych na bazie wody

  • zwiększona wydajność instalacji grzewczych

  • lepsza kondycja włosów i skóry, na które negatywnie działa twarda woda

  • lepsza praca sprzętów AGD oraz dłuższa ich żywotność

Jak zamontować Ecowater Comfort?

Przed montażem Ecowater Comfort najlepiej jest dobrze przemyśleć miejsce umieszczenia zmiękczacza wody, ponieważ nie jest to urządzenie które należy do najmniejszych. Ponadto musi być podłączone do kanalizacji, wody, a także energii elektrycznej. Sam proces podłączenia i późniejszego uruchomienia jest na tyle prosty, że nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy też kwalifikacji. Z montażem poradzimy sobie sami bez pomocy fachowców. Montując Ecowater Comfort należy pamiętać również o swobodnym dostępie do urządzenia, ponieważ wymaga ono okresowej wymiany soli zasilającej.

Gdzie kupimy Ecowater Comfort?

Ecowater Comfort to zaawansowane urządzenie, które kupimy jedynie w profesjonalnych sklepach zajmujących się sprzedażą filtrów do wody i ich akcesoriów. Koszt Ecowater Comfort jest zależny od wybranego modelu i może sięgać powyżej 5 tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Shares: