Biznes

Jak założyć sklep na Allegro? Krok po kroku

Zastanawiasz się, jak otworzyć własny sklep internetowy? Wiele osób rozpoczyna działalność sprzedażową za pośrednictwem znanej i bardzo popularnej platformy handlowej, czyli Allegro. To świetna opcja nie tylko początkujących przedsiębiorców, ale również dla tych, którzy już działają w branży e-commerce. Sprawdź, jak otworzyć sklep na tym portalu.

Sklep na Allegro – czy to dobry pomysł?

Jeśli planujesz działalność w branży e-commerce i nie masz pewności, jak otworzyć własny sklep, Allegro może być idealną opcją dla Ciebie. Może Ci pomóc szybko rozwinąć firmę, jeśli nie masz jeszcze bazy klientów. Ta najpopularniejsza polska platforma sprzedażowa liczy ponad 22 mln użytkowników. Możesz docierać do nich z ofertą bez konieczności ponoszenia wydatków na reklamę. Tak potężnego ryku zbytu nie zapewni Ci żaden inny portal, a tym bardziej własny sklep w sieci.

Oprócz ogromnego grona potencjalnych klientów Allegro zapewni Ci także:

  • niskie koszty początkowe – nie musisz kupować własnej domeny, inwestować w serwer, korzystać z usług programistów,
  • klarowną politykę cenową – prowizja naliczana jest tylko wówczas, gdy coś sprzedasz,
  • możliwość działania na platformie, która cieszy się zaufaniem klientów,
  • szansę na dotarcie do odbiorców bez inwestowania w reklamę,
  • łatwą obsługę – założenie sklepu i jego prowadzenie jest bardzo łatwe,
  • możliwość zintegrowania z własnym biznesem działającym niezależnie.

To sprawia, że zakładanie sklepu na Allegro cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród osób, które rozpoczynają przygodę ze sprzedażą internetową, ale również wśród przedsiębiorców z wieloletnim stażem.

Sprawdź, jak założyć sklep na Allegro i zacząć zarabiać.

Jak otworzyć sklep na Allegro – krok po kroku

Nie wiesz, jak założyć własny sklep na Allegro? Cała procedura została zaprojektowana w taki sposób, by być maksymalnie przyjazna użytkownikom i łatwa w przeprowadzeniu. Może ją wykonać nawet osoba z minimalnym doświadczeniem w sprzedaży internetowej.

Zobacz, jak wygląda zakładanie sklepu na tej platformie krok po kroku.

Załóż konto firmowe

Jeśli chcesz działać na Allegro jako przedsiębiorca, musisz założyć na portalu konto firmowe. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz mógł sprzedawać wyłącznie jako osoba prywatna, a to znacznie ogranicza możliwości wykorzystania potencjału tego narzędzia.

Podczas rejestracji podajesz numer NIP i ustalasz login. Będzie on widoczny dla klientów jako nazwa Twojego sklepu. Jeśli do tej pory sprzedawałeś jako osoba prywatna, możesz przekształcić swój profil w firmowy. Wystarczy dodać do niego numer NIP, a platforma automatycznie pobierze dane Twojej firmy.

Zweryfikuj swoje konto

To kolejny krok, jaki należy wykonać, aby Twoje konto stało się aktywne. Weryfikacja wymaga przelania na podany numer konta kwoty 1,01 zł (zostanie Ci ona później zwrócona podczas rozliczenia).

Jeśli Twoja firma jest zarejestrowana za granicą, może być konieczne przesłanie dokumentów, które wskaże Ci obsługa portalu. W przypadku polskich przedsiębiorców najczęściej nie jest to wymagane. Po zakończeniu tej procedury możesz od razu rozpocząć wystawianie ofert i sprzedawanie.

Zadbaj o wygląd swojego sklepu

Wiesz już, jak założyć sklep na Allegro i możesz zacząć zarabiać. Aby jednak przyciągnąć do siebie klientów, warto zadbać o to, by Twój sklep dobrze się prezentował i był intuicyjny w obsłudze. Za dodatkową opłatą w wysokości 39 zł możesz skorzystać z dodatkowych opcji. Masz szansę stworzenia własnej strony z możliwością publikowania bannerów, zdjęć w tle czy karuzeli produktowych.

Otrzymasz także pakiet narzędzi do zwiększania sprzedaży i promowania swojego sklepu. Stroną zarządzasz z sekcji „Twój sklep”, w której znajdziesz wszystkie potrzebne ustawienia.

Jak otworzyć sklep na Allegro? Jak widzisz, jest to bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Działalność na tej platformie może być dla Ciebie korzystna, nawet jeśli już od dawna jesteś obecny w e-commerce. Przede wszystkim zyskujesz dostęp do bardzo dużego rynku zbytu, a to w branży zakupów internetowych jest wartością nie do przecenienia.

Na zlecenie Allegro.pl

Shares: