Moda

Jak zaaranżować, ale i co zaoferować w sklepie „mama i dziecko”?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie i prowadzenie własnego biznesu. Bardzo często wybór pada na sklep. Trzeba przyznać, że jest to całkiem słuszny wybór tym bardziej, że popyt na towary jest duży, jednak na rynku konkurencja też jest duża. Dlatego trzeba wybrać odpowiedni dział. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak zaaranżować, ale i co zaoferować w sklepie „mama i dziecko.

Coś dla mamy i coś dla dziecka

Gdy kobieta zostaje matką jej świat zmienia się całkowicie i czasami do tego stopnia, że zapomina o sobie. Dlatego też nie ma czasu nie tylko zrobić nic miłego dla siebie, ale i nawet kupić czegoś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że zostając rodzicem nie można zatracić siebie, bo niestety w końcu może dojść do frustracji, która odbije się na dziecku. Matka też człowiek i musi o siebie dbać. Dlatego w ofercie sklepu nie może zabraknąć odzieży dla kobiet i to nie tylko takiej „mamusiowej”, czyli szerokich t-shirtów i dużych dresów, lecz zwyczajnie różnorodnych ubrań i to takich po domu, ale i eleganckich, które zachwycają swoją estetyką. Oczywiście, aby w ogóle kobieta postanowiła wejść do takiego sklepu musi znajdować się w nim szeroki wybór ubranek dla dzieci, ale też zabawek wykonanych z bezpiecznych i ekologicznych materiałów typu drewno. Dodatkowo ceny powinny być korzystne, a to oznacza, że muszą być uczciwe, bez windowania.

Jakość przez wielkie „J”

Sklep musi posiadać dobre zaopatrzenie, przy czym każda z tych rzeczy musi być jak najlepszej jakości. Warto więc, aby ubranka dla dzieci wykonane były z ekologicznej bawełny, która jest delikatna dla skóry najmłodszych, chroni też przed odparzeniem, ale i pozwala jej oddychać. Do tego wzornictwo jest ważne. Można sprzedawać ubranka z dzianin, ale także subtelnie zdobione, choćby tiulem, jednak bez zbędnych guzików czy zamków. Z kolei odzież damska powinna być dostępna nie tylko w standardowych rozmiarach, ale i tych większych, przy czym kroje nie mogą być obłe, lecz nadal powinny „pokazywać”, że matka jest kobietą, a nie tylko opiekunką dziecka. Choć ta rola, rzecz wiadoma, jest tą najważniejszą, to jednak jeżeli zapomni się o sobie, to tylko krok do frustracji i zdenerwowania, które może odbić się na dziecku.

Dobre zaopatrzenie ma duże znaczenie

Skoro wiadomo, że zaopatrzenie powinno być duże i dedykowane nie tylko dzieciom, ale i kobietom, to trzeba pamiętać także, że oferta powinna być korzystna pod kątem finansowym. Aby móc relatywnie obniżyć koszty, trzeba znaleźć dobrego dostawcę. Materiały można zakupić w dobrej hurtowni dzianin, dzięki temu koszty nieco się obniżą. Do tego nie należy dodatkowo korzystać z pośredników, bo im mniej, tym lepiej. Bezpośrednio możecie kupować materiały w hurtowni, a następnie zlecać szycie bądź też samodzielnie się nim zajmować. Sam sklep powinien być też podzielony na działy tak, aby kobietom z dziećmi na rękach łatwo było znaleźć to, czego szukają dla swoich pociech, ale też aby mogły wybrać coś dla siebie.

„A może kawę?”

Wiele kobiet narzeka, że nie pamięta jak smakuje ciepła kawa. Oczywiście wiele innych im wtóruje, a my uważamy, że to przesadzone, bo to zwykła forma umartwiania się na siłę. Niestety kobiety czasami na siłę próbują z siebie zrobić niewolnicę i męczennicę. Prawda jest jednak taka, że obecnie odchodzi się od modelu, że kobieta, stając się matką, przestaje być sobą. Jeżeli chcecie zatracić siebie to ok, ale potem nie miejcie do nikogo pretensji o to, bo nikt z tego powodu nie będzie Was podziwiał, ale może jedynie współczuć choć nie poświęcenia, ale tego jak bardzo zapomniałyście o sobie. Dlatego nie ma żadnego argumentu, by nie móc wypić ciepłej kawy. W końcu dziecko też śpi i to nawet dziecko high need. Ale jeżeli nie należycie do grupy matek, lecz sprzedawców, to aby przyciągnąć klientów, warto zaoferować matkom ciepły napój. Gdy np. Wy będziecie szukać rozmiarów czy doradzać, wtedy matka może napić się kawy czy choćby wody, ale też znaleźć chwilę dla siebie, choć rzecz jasna zawsze może znaleźć chwilę dla siebie, musi tylko chcieć.

Warto, aby w sklepie znajdowało się miejsce dla dzieci. Może to być stolik z kolorowankami, ale też kilka zabawek czy nawet mały basen z kulkami.

Shares: