Uroda

Jak skutecznie zmatowić cerę? Sprawdź

Cera tłusta stawia przed Tobą spore wyzwanie – szczególnie jeśli chcesz uniknąć efektu nadmiernego błyszczenia się skóry. Podstawą jest stosowanie właściwie dobranych kosmetyków, które pomogą w skutecznym zmatowieniu cery. Poznaj sprawdzone wskazówki, dzięki którym skóra na twarzy wreszcie przestanie sprawiać problemy.

Błyszcząca cera to rezultat nadmierne produkowanego łoju. Chociaż na ilość wydzielającego się sebum nie zawsze masz wpływ, możesz zastosować triki pomagające uporać się z efektem świecenia.

Pamiętaj o peelingu

Samo oczyszczanie skóry odpowiednimi kosmetykami to za mało. Warto 1-2 razy w tygodniu wykonać peeling, który pomoże usunąć martwe komórki naskórka oraz odblokować pory.

Unikaj peelingów gruboziarnistych. Znacznie lepiej sprawdzą się preparaty enzymatyczne, których składniki wspomagają złuszczenie komórek i jednocześnie nie podrażniają skóry.

Stosuj kremy matujące

Jeżeli skóra nadmiernie się świeci, pamiętaj o aplikowaniu kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery tłustej. Są to głównie kosmetyki matujące, które zawierają składniki pochłaniające nadmiar sebum oraz mają cząsteczki odpowiadające za rozproszenie światła. Efekt? Skóra przestaje się błyszczeć, jest wygładzona i odpowiednio nawilżona.

Postaw na odpowiednie kosmetyki do makijażu

W walce z nadmiernym świeceniem cery pomagają właściwie dobrane kosmetyki do makijażu. Muszą być przeznaczone do cery tłustej i mieszanej, bo tylko takie zawierają składniki pomagające uporać się z niechcianym efektem błyszczenia.

  • Podkład matujący

O zmatowienie skóry warto zadbać już na etapie aplikowania podkładu. Wybierz kosmetyk w wersji matującej – ze składnikami, które nie pobudzają wydzielania sebum i nie prowadzą do zatykania porów. Dzięki temu na dłużej zachowasz efekt gładkiej i zmatowionej cery.

  • Matujący puder

Na podkład możesz zaaplikować matujący puder, który przedłuży trwałość nieskazitelnego makijażu. Chociaż do dyspozycji masz szeroki wybór produktów, uwagę zwróć na kosmetyki mineralne.

Przykładowo, matujący puder mineralny Annabelle Minerals nie tylko zapewnia bardzo dobre wykończenie makijażu, ale również pozwala długo cieszyć się perfekcyjnie zmatowioną skórą. Jego zaletą jest także to, że idealnie stapia się z cerą. Nie zmienia koloru podkładu – po zaaplikowaniu staje się transparentny.

Jak szybko usunąć błyszczenie skóry w ciągu dnia?

Są takie dni, kiedy musisz wyglądać perfekcyjnie nawet po kilkunastu godzinach? Nawet najlepszy podkład i puder są w stanie zapewnić takie efekty. Dlatego warto zawsze pod ręką mieć:

  • bibułki matujące – przyłożone do skóry, pochłoną nadmiar wydzielonego sebum,
  • matujący puder – najlepiej w wersji mini, aby nie zajmował dużo miejsca w torebce.

Choć cera z tendencją do szybkiego przetłuszczania się jest problematyczna, możesz sobie z tym poradzić. Wystarczy prawidłowa pielęgnacja na co dzień i wsparcie, jakie daje matujący puder do wykończenia i odświeżenia makijażu.

 

 

 

 

 

 

 

Shares: