Uroda

Jak dbać o skórę i włosy zimą?

Zima to nie tylko intrygujący czas pełen śnieżnych atrakcji oraz radosnego wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zima jest bowiem szczególną porą roku, do nadejścia której należy się specjalnie przygotować. Mamy tutaj na myśli nie tylko zakup odpowiedniej ciepłej odzieży, czapek oraz rękawic, a na nogi obowiązkowo ciepłych i nieprzemakalnych śniegowców. Zimą powinniśmy także szczególną opieką oraz troską otoczyć cały nasz organizm tak aby zapewnić mu zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Bardzo ważnym czynnikiem jest także zimowa pielęgnacja naszych włosów oraz skóry, które podczas niskich temperatur wymagają szczególnej ochrony. Jak dbać o włosy zimą? Bardzo często w okresie zimowym nasze włosy stają się suche i łamliwe oraz pozbawione blasku. Dodatkowo noszenie ciepłych czapek – chociaż niezbędne dla zdrowych zatok – nie do końca jest sprzymierzeńcem naszych włosów oraz skóry głowy. Włosy pod czapką elektryzują się, a skóra głowy szybciej się przetłuszcza sprawiając, że musimy je zdecydowanie częściej myć. Ponadto noszenie czapek i szalików zwiększa ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych naszych włosów. Zima to także czas kiedy mamy zdecydowanie bardziej ograniczony dostęp do świeżych oraz ekologicznych warzyw i owoców – często zatem musimy zadowolić się tym co znajdziemy w supermarketach. Warzywa te jednak często są poddawane działaniu środków chemicznych przedłużających ich trwałość co zdecydowanie …

Zima to nie tylko intrygujący czas pełen śnieżnych atrakcji oraz radosnego wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zima jest bowiem szczególną porą roku, do nadejścia której należy się specjalnie przygotować.

Mamy tutaj na myśli nie tylko zakup odpowiedniej ciepłej odzieży, czapek oraz rękawic, a na nogi obowiązkowo ciepłych i nieprzemakalnych śniegowców. Zimą powinniśmy także szczególną opieką oraz troską otoczyć cały nasz organizm tak aby zapewnić mu zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Bardzo ważnym czynnikiem jest także zimowa pielęgnacja naszych włosów oraz skóry, które podczas niskich temperatur wymagają szczególnej ochrony.

Jak dbać o włosy zimą

Jak dbać o włosy zimą?

Bardzo często w okresie zimowym nasze włosy stają się suche i łamliwe oraz pozbawione blasku. Dodatkowo noszenie ciepłych czapek – chociaż niezbędne dla zdrowych zatok – nie do końca jest sprzymierzeńcem naszych włosów oraz skóry głowy. Włosy pod czapką elektryzują się, a skóra głowy szybciej się przetłuszcza sprawiając, że musimy je zdecydowanie częściej myć. Ponadto noszenie czapek i szalików zwiększa ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych naszych włosów. Zima to także czas kiedy mamy zdecydowanie bardziej ograniczony dostęp do świeżych oraz ekologicznych warzyw i owoców – często zatem musimy zadowolić się tym co znajdziemy w supermarketach. Warzywa te jednak często są poddawane działaniu środków chemicznych przedłużających ich trwałość co zdecydowanie zmniejsza ich walory zdrowotne oraz zawartość cennych witamin i minerałów niezbędnych nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale także dla zdrowia i pięknego wyglądu naszych włosów oraz skóry.

Skuteczne sposoby pielęgnacji włosów zimową porą

Skuteczne sposoby pielęgnacji włosów zimową porą

  • odpowiednia suplementacja, dzięki której dostarczymy naszym włosom niezbędnych substancji dla zachowania ich prawidłowego zdrowia oraz kondycji. Stosując odpowiednie preparaty witaminowe jesteśmy w stanie także uniknąć bardzo niebezpiecznych dla zdrowia niedoborów, które bardzo widocznie odbijają się na wyglądzie naszych włosów oraz cery. Warto zaopatrzyć się w kompleksowy zestaw witamin oraz mikroelementów, a także preparaty bogate w krzem będący naturalnym budulcem włosów i paznokci oraz substancje takie jak cynk, skrzyp polny i biotyna.
  • należy wybrać solidnie wykonane nakrycie głowy – najlepiej z naturalnych materiałów- przepuszczających powietrze, dzięki którym skóra głowy będzie mogła oddychać oraz mniej się pocić. Najlepsze materiały to bawełna oraz naturalna wełna.
  • włosy zimową porą przetłuszczają się o wiele częściej dlatego należy myć je tak często jak tego potrzebują najlepiej przy użyciu delikatnych szamponów na bazie naturalnych składników – bez zawartości silikonów oraz sztucznych substancji zapachowych i barwiących. Te bowiem chociaż z pozoru poprawiają wygląd włosów – to działają one wyłącznie powierzchniowo i nie powodują faktycznej poprawy stanu oraz kondycji włosów od wewnątrz.
  • Należy zapewnić włosom odpowiednie nawilżenie oraz zabezpieczyć ich końce przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powinnyśmy po każdym myciu stosować odpowiednio dobraną do rodzaju oraz stanu włosów odżywkę oraz 2 razy w tygodniu intensywnie regenerującą maskę. Do zabezpieczenia końcówek idealne mogą okazać się olejki na bazie cennego oleju arganowego lub oleju z pestek winogron. Jeśli jednak nasze końcówki uległy bardzo silnym uszkodzeniom najlepiej jest je po prostu obciąć – tak aby nie generować kolejnych uszkodzeń.

Jak dbać o skórę twarzy oraz dłoni zimą?

Na skutek działania niskich temperatur skóra twarzy, ust oraz dłoni może stać się szczególnie podatna na wysuszanie oraz tak zwane pierzchnięcie. Aby tego uniknąć warto zastosować odpowiednią pielęgnację – polegającą głównie na regularnym stosowaniu kremów i balsamów nawilżających oraz pomadek ochronnych. Kosmetyki te warto stosować już profilaktycznie po to, aby uniknąć przykrych dolegliwości takich jak popękana skóra dłoni oraz ust, a także przesuszona cera. Niezwykle ważnym czynnikiem jest także prowadzenie zdrowej oraz bogatej w witaminy – zwłaszcza C,D oraz A zrównoważonej diety, którą warto uzupełnić dodatkowo suplementami.

Shares: