Moda

Fasony damskich jeansów – jak dobrać krój spodni do swojej sylwetki?

Kultowe jeansy damskie występują w dziesiątkach krojów. Projektowane są z myślą o różnych typach sylwetek oraz okazjach, na które będą zakładane. W poradniku przedstawiamy praktyczne wskazówki na temat doboru poszczególnych fasonów jeansów damskich do rodzaju swojej figury. Poznaj cechy charakterystyczne spodni jeansowych i zobacz, jak dopasować je do własnej sylwetki!

Spodnie rurki i regular jeans

Jeansy rurki należą do klasycznych fasonów spodni damskich. Charakteryzuje je wąska nogawka, która przylega do ciała i kończy się zwykle w okolicach kostek. Rurki występują w wielu wariantach – od elastycznych skinny jeans, po luźniejsze jeansy slim fit. Uniwersalny krój sprawia, że spodnie mogą zakładać panie w różnym typie sylwetki. Dobrze leżą zwłaszcza na sylwetkach o regularnej budowie, u pań zarówno wysokich, jak i niskich.

Regular jeans cechuje prosta nogawka, bez zwężeń w żadnej partii sylwetki. Te spodnie jeansowe chętnie wybierane są zwłaszcza przez panie z szerokimi biodrami. Dzieje się tak, ponieważ prosta nogawka dodaje figurze pożądanych proporcji. Regular jeans są jednak równie uniwersalne, co spodnie rurki. Będą pasować do niemal wszystkich typów kobiecych sylwetek.

Jak odróżnić jeansy cargo i boyfriendy?

Krój cargo charakteryzują szerokie nogawki, zwężane ku kostkom i wykończone ściągaczem. Typowym elementem spodni są również kieszenie z klapą w okolicach kolan. Niekiedy jeansy cargo mają wąskie nogawki, podobne do rurek. Ten krój polecany jest zwłaszcza paniom z wąskimi biodrami i długimi nogami. Nie warto sięgać po niego w przypadku niskiej sylwetki, ponieważ spodnie optycznie zmniejszą ją o kilka centymetrów.

Spodnie w fasonie boyfriend przypominają jeansy regular. Mają proste nogawki, a ich krój wzorowany jest na spodniach męskich. Jeansy charakteryzuje obniżony krok, często także przetarcia materiału na nogawkach. Fason ten nie sprawdzi się u kobiet z szerokimi biodrami oraz o niewielkim wzroście. Wysokie panie mogą z kolei zestawiać go z przylegającymi do ciała topami. Wówczas uzyskają efekt smukłej sylwetki.

Dzwony i krój palazzo znów w modzie

Popularnym w ostatnim czasie fasonem stały się dzwony i spodnie palazzo. Ich nogawki rozszerzane są już od linii bioder, kończąc się szerokim wycięciem wokół kostek. Dobrze nosić je zwłaszcza do wysokich butów – szpilek lub koturnów – które optycznie wydłużą nogi. Dzwonów i palazzo powinny unikać z kolei panie z krągłościami na brzuchu i biodrach oraz o niskim wzroście.

Podczas wyboru jeansów dobrze mieć na względzie nie tylko trendy, ale także cechy charakterystyczne poszczególnych fasonów. Ich odpowiedni dobór sprawi, że sylwetka zawsze będzie prezentować się korzystnie. Warto wiedzieć, jaki rodzaj jeansów będzie najlepiej pasować do swojej figury.

Shares: