Zakupy

Etykieta samoprzylepna jako uzupełnienie kreatywnego opakowania.

W dzisiejszych czasach Klienci kupują towary wyróżniające się spośród konkurencji przede wszystkim opakowaniem. Jak stworzyć produkt, który być wyjątkowy i unikalny? Na pewno może nam w tym pomóc etykieta samoprzylepna.

Etykiety samoprzylepne– z jakiego materiału je produkować?

Produkcja etykiet samoprzylepnych odbywa się przy użyciu dwóch grup surowców- folii samoprzylepnych oraz papierów samoprzylepnych. Zastosowanie konkretnego typu surowca bazowego uzależnione jest od przeznaczenia produktu końcowego, który zdobić będzie etykieta, sposobu jego pakowania oraz przechowywania. Etykiet foliowe stosowane są do produktów, które są poddawane ekspozycji w niesprzyjających warunkach, na przykład w pomieszczeniach o dużej wilgotności, wpływie promienie słonecznych, czy innych czynników dalekich do neutralnych (na przykład sole, kwasy). Etykiet papierowe stosowane są zaś tam, gdzie nie należy spodziewać się warunków ciężkich, czyli w przypadku produktów przechowywanych w temperaturze pokojowej, bez udziału wilgoci, wody, soli.  Etykieta foliowa jest zdecydowanie bardziej odporna na ewentualne przedarcia, czy uszkodzenia fizyczne od jej papierowego odpowiednika.

Etykiet samoprzylepne- jak drukować?

Druk etykiet samoprzylepnych to zdecydowanie zadanie dla profesjonalnej drukarni etykiet. Tradycyjne, analogowe metody druku tego rodzaju etykiet bazują na zastosowaniu technologii fleksograficznej. Technologia ta sprawdza się bardzo dobrze w przypadku wydruków dużych ilości etykiet. Jej zdecydowaną zaletą jest możliwość ekonomicznej i wysokiej jakościowo produkcji etykiet i innych znaczników. Wadą tej technologii jest konieczność nabycia płyt fotopolimerowych dla każdej etykiety. Alternatywą dla technologii analogowej jest cyfrowa metoda druku etykiet. Poprzez zastosowanie nadruku w technologii ink-jet (tusz natryskiwany i utwardzony lampą UV) możliwe jest wyprodukowanie najwyższej jakości etykiety samoprzylepnej bez konieczności inwestycji w płyty fotopolimerowe. Technologia cyfrowa jest zdecydowane korzystniejszą alternatywą do metod tradycyjnych w przypadku wydruków niewielkich ilości etykiet samoprzylepnych lub etykiet ze zmienną numeracją.

Etykiety samoprzylepne- gdzie drukować?

Gdzie drukować etykiety? Najlepiej w profesjonalnej drukarni etykiet. Jedną z nich jest poznańska drukarnia HIT-Kody Kreskowe. Wyposażona w nowoczesny sprzęt do druku cyfrowego i fleksograficznego gwarantuje najwyższą jakość wydruków niezależnie od zamawianych ilości. Nasza drukarnia wyposażona jest w szereg maszyn fleksograficznych uznanych marek Edale oraz MarkAndy oraz maszynę cyfrową Domino N610i. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu konfekcyjnego możliwe jest produkowanie etykiet samoprzylepnych na roli oraz w arkuszu. Drukarnia HIT-Kody Kreskowe wytwarza również etykiety IML oraz przywiszki identyfikacyjne wykorzystywane w celach marketngowych oraz do znakowania procesów produkcji. Nasz drukarnia wyposażona jest również w nowoczesny sprzęt do produkcji wielkoformatowej. Produkujemy oznaczenia magazynowe, standy reklamowe oraz szereg innych materiałów wielkoformatowych. Aspektem, na który zwracamy szczególną uwagę w procesie produkcyjnym jest sfera kontroli jakości. Nasza drukarnia wyposażona jest w system 100% wizyjnej kontroli jakości, którego zadaniem jest identyfikacja wszelkich błędów wydruku większych niż 1mm średnicy. 

 

undefined

Shares: