Moda

Dopasuj portfel do swojej osobowości. Tak to możliwe!

Kobiety kochają buty, a mężczyźni, chyba samochody. Cóż to dosyć drogie hobby. Swojemu autu mogą poświęcić sporo czasu niemal chuchając i dmuchając. Jednak osobowość faceta można rozpoznać nie na podstawie tego, jaki ma samochód, lecz jaki ma portfel. Jesteście zdziwieni? Pewnie tak, ale i zapewne ciekawi. Już też zdradzimy wam rąbka tajemnicy, że mężczyzna preferujący cienki portfel jest…Dowiecie się już za chwilę.

Dla miłośników praktycznych rozwiązań w minimalistycznym stylu

Jeżeli stawiasz na wygodę i lubisz funkcjonalność. Ponadto wszystko u Ciebie ma swoje miejsce, a pojęcie misz-maszu nie ma racji bytu, to powinieneś wybrać cienki portfel. A może już go masz? Zalet takich modeli jest naprawdę sporo. Cienkie portfele nie zajmują wiele miejsca. Zmieszczą się zarówno do klasycznej męskiej torby, ale i nerki. Ponadto są nader wygodne w korzystaniu. Bilon, czy też karty kredytowe masz zawsze pod ręką. Ponadto ich minimalistyczna estetyka jest ponadczasowa i pasuje zarówno dla miłośników klasycznych stylizacji, jak i tych w wersji smart casualowej, czy nawet codziennej. Jeżeli szukasz najlepszego modelu to wybierz taki 3w1, czyli posiadający miejsce do przechowywania bilonu, banknotów, czy też kart do bankomatu.

Tysiąc jeden przegródek – czy to dobry wybór dla ciebie?

Jeżeli Twój portfel jest duży, składany, a ponadto ma naprawdę sporo przegródek to zapewne jesteś romantykiem, bez krzty praktyczności i nigdy nie umiesz nic znaleźć. Wysoce prawdopodobne, że w twoim portfelu panuje totalny nieład i w sytuacji, gdy masz zapłacić za benzynę nie umiesz znaleźć ani banknotów, ani też kart, gdyż zostawiłeś je w samochodzie. Cóż i tacy panowie się zdarzają. Na szczęście mając taki portfel łatwo zadbać o porządek. Model zapewne posiada osobne przegródki na bilon i banknoty, a więc umieść swoje pieniądze we właściwym miejscu. Ponadto w transparentnej okładce umieść dowód, czy inne ważne dokumenty. Jeżeli i tak nie umiesz niczego znaleźć to zdecyduj się na zakup cienkiego portfela.

Mały portfel składany – dla tych co mają dużo na głowie, ale lubią porządek

Wiele można powiedzieć również o mężczyznach, którzy posiadają małe składane portfele zamykane na napy. Są oni totalnie uporządkowanie lubią też ład i stawiają na wygodę. Jednocześnie mają sporo na głowie, zatem noszą w portfelu sporo rzeczy, ale jednocześnie każdy dokument, czy wizytówka ma w nim swoje miejsce. Lubią mieć oni swój portfel zawsze pod ręką, gdyż często czegoś szukają i jednocześnie nie chcą tracić czasu na szukanie portfela w torbie, gdyż w niej znajduje się sporo ważnych umów. Tacy panowie noszą portfel w spodniach, albo w ręce. Czy dla nich mamy jakąś radę? Otóż nie. Takie portfele idealnie do was pasują, pamiętajcie jednak, że trzymanie portfela w kieszenie jest niebezpieczne, nawet jeżeli jest to wewnętrzna kieszeń marynarki, a niekoniecznie spodni.

A co o Tobie powie materiał?

Najczęściej wyróżniamy dwa rodzaje portfeli. Są to modele wykonane z naturalnej skóry, albo też materiału. Może to być skóra ekologiczna, ale również poliester. Tylko jedno rozwiązanie jest dobrym wyborem. Oczywiście dotyczy to skóry naturalnej. Portfele z tego materiału są eleganckie, a jednocześnie ponadczasowe. Doskonale się prezentują i pasują każdemu mężczyźnie niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, czy też wieku. Warto tutaj postawić na klasyczne modele w kolorze czarnym, ale świetnie prezentują się również te w brązowym. Jeżeli chcecie się wyróżniać i lubicie dodatki z nutką nonszalancji to koniecznie postawcie na portfele w kolorze bordowym. Z kolei jeżeli macie portfel z materiału typu poliester, a dodatkowo nosicie go na łańcuszku to absolutnie i kategorycznie stwierdzamy, że jest to złe i tak nie wolno. Takie rozwiązanie było modne w kiczowatych latach 90-tych, a nie obecnie, wszak mamy XXI wiek. Zatem zakup portfela ze skóry naturalnej to absolutne must have, tym bardziej, że ceny wcale nie są wysokie.

Czy sprawdziliście jakim typem osobowości jesteście? Pamiętajcie, że każdy z nas jest inny, a nawet jeżeli macie naturę bałaganiarza to nic nie stoi na przeszkodzie, by w waszym portfelu zapanował porządek. Wtedy zdecydujcie się na model slim.

Shares: