Dzieci

Dmuchańce do wody, maty, namioty i inne gadżety na plażę z dziećmi

Wypad nad wodę z dziećmi to często prawdziwe wyzwanie. Co spakować, żeby zabrać ze sobą wszystko, co niezbędne? Nawet wyjście nad zbiornik położony w pobliżu naszego domu może oznaczać pełną torbę, a czasem nawet więcej, niż jedną. Co warto zapakować nad wodę, zabrać ze sobą na urlop, krótką wycieczkę i na otwarty basen? Oczywiście poszczególne rzeczy mogą się różnić w zależności od naszych preferencji, możliwości, wieku dzieci i ich upodobań, ale lista w gruncie rzeczy będzie taka sama.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Parasol lub namiot plażowy, czapki na głowę, krem z wysokim filtrem, pływaczki dla dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze radzić sobie w wodzie, opaski z numerem telefonu na zatłoczonych plażach, podstawowa apteczka (oparzenia, skaleczenia, ocet/środek na ugryzienia) oraz duże ilości wody – to coś, bez czego na plażę w środku upału lepiej się nie wybierać. Dmuchańce do wody i inne gadżety nie są równie ważne, jak plaster ze szwami, dzięki któremu będziemy mogli pomóc naszemu dziecku od razu np. po nadepnięciu na szkło. 

Po drugie: wypoczynek

Koce, ręczniki, mokre chusteczki, jedzenie i napoje, ubrania na przebranie – to kilka rzeczy, które zapewnią nam swobodny odpoczynek. Dla uwiecznienia rodzinnych chwil dobrze jest mieć ze sobą aparat lub telefon z aparatem, dobrze jest mieć ze sobą również portfel z jakimś środkiem płatniczym czy wygodny leżak. 

Po trzecie: dobra zabawa

Dmuchańce do wody, zabawki do piasku, piłka czy zestaw do badmintona – to tylko kilka rzeczy, które pomogą nam spędzić miły czas nad wodą. Dorośli mogą wziąć ze sobą również dobrą książkę, pamiętając jednak, że jedna osoba powinna mieć zawsze oko na to, co dzieci robią w wodzie. Wiele zabawek, takich jak np. dmuchańce do wody, nie powinny być wykorzystywane przez dzieci bez nadzoru dorosłych. Wszystko, co się dzieje wokół wody (nawet na strzeżonej przez ratowników plaży!) powinno wzbudzać naszą czujność. Nieszczęść niestety nie brakuje.

Gadżety nad wodę, o których warto pomyśleć

Specjalne ręczniki i maty, przez których przesypuje się piasek i nie trzeba ich wytrzepywać. Lodówki turystyczne, utrzymujące niską temperaturę naszego napoju. Wielofunkcyjne torby, zabezpieczenia na nasze telefony i portfele, świetne zabawki dla dzieci, które urozmaicą ich czas spędzony na plaży – do wyboru, do koloru! Same dmuchańce do wody bardzo ewoluowały i od wielu lat nie są tylko domeną dzieci – coraz chętniej korzystają z nich również dorośli!

O czym pamiętać nad wodą?

Ochrona przed słońcem i ochrona przed wodą to dwie podstawy, które musimy mieć cały czas na uwadze podczas wypoczynku nad jakimkolwiek akwenem. Od słońca możemy otrzymać poparzenia, a nawet skończyć z udarem. Bawiąc się w wodzie, warto nie tylko pamiętać o podstawowych zasadach, takich jak przerwa od zabaw po posiłku, nieodpływanie za daleko i zabezpieczenia wszelkiego rodzaju dmuchańcami do wody. Pamiętajmy, że utonięcia w Polsce w większości dotyczą osób, które umieją pływać – w wyniku alkoholu, lekkomyślności czy brawurze. 

Shares: