Lifestyle

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Tyle tygodni wyrzeczeń, hektolitry wylanego potu podczas ćwiczeń, a ty wciąż nie możesz schudnąć? Zastanawiasz się, co robisz nie tak?

Dlaczego innym się udaje, a tobie nie? Nie jesteś sama! Te pytania zadaje sobie wiele kobiet. W czym tkwi więc sekret skutecznego odchudzania? W unikaniu podstawowych błędów. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Mniejsze posiłki

Z pewnością albo ty, albo ktoś w twoim otoczeniu ciągle jest na diecie i ciągle efekty są mizerne. Oczywiście – niektórym jest zdecydowanie trudniej zgubić błędne kilogramy. Jednak najczęściej wina leży po stronie osoby odchudzającej się. Wszystko przez podstawowe błędy. Jakie? Pierwszym grzechem jest obżarstwo.

Po pierwsze jemy zbyt duże posiłki, a po drugie podjadamy. Sięgamy wtedy najczęściej po słodycze bądź niezdrowe przekąski. A czy nie lepiej byłoby zamiast pączka wypić pyszny koktajl? Nie wiesz, jak go przygotować? Żaden problem! Na stronie skoknawage.pl znajdziemy 30 darmowych przepisów na koktajle odchudzające. Wszystkie wyczarujemy z ogólnodostępnych produktów dosłownie w pięć minut.

Zwracajmy też uwagę na kaloryczność potraw – codziennie powinnyśmy przyswajać około 1200-1500 kalorii. Nie możemy też robić zbyt dużych przerw między posiłkami. Dlaczego? Bo, gdy już „dorwiemy się” do jedzenia to pochłaniamy dosłownie wszystko, co stanie nam na drodze – tak, tak to tak zwany wilczy apetyt. Poza tym nie objadajmy się przed snem – organizm potrzebuje 2,5–3 godziny na strawienie posiłku.

Ruch to podstawa

Kolejny grzech to nieodpowiednia ilość ruchu. Nie oszukujmy się – nie ma odchudzania bez ćwiczeń. Jednak nie wystarczy, że od czasu do czasu wybierzemy się na rower. Ruch musi być systematyczny i codzienny. Aby tak się stało, trzeba wyrobić sobie dobre nawyki.

Pamiętajmy! Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na przyśpieszenie przemiany materii. Poza tym nie zapominajmy o nawadnianiu organizmu – woda jest sprzymierzeńcem smukłej sylwetki. Codziennie powinnyśmy przyjmować co najmniej dwa litry płynów – oczywiście, o ile nie ma ku temu żadnych zdrowotnych przeciwwskazań.

Shares: