Erotyka

Co zrobić, aby poczuć się komfortowo i pewnie podczas eksperymentowania w sypialni?

Wiele par narzeka na rutynę w sypialni. Aby ją pokonać, warto wprowadzić pewne urozmaicenia. Świetnym pomysłem jest wypróbowanie nowych technik seksualnych i wykorzystanie gadżetów erotycznych, takich jak np. korek analny, wibrator czy dildo. Jednak niektóre osoby czują się skrępowane podczas eksperymentowania w łóżku. Odczuwają stres i obawę przed oceną, przez co ciężko jest się im otworzyć przed partnerem. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby stać się pewnym siebie w sypialni. Zostały one omówione w dalszej części artykułu.

Eksperymentowanie w sypialni – jak przekonać się do urozmaiceń i poczuć się komfortowo?

Eksperymentowanie w sypialni to świetny sposób na przełamanie rutyny i życia intymnego. Dzięki urozmaiceniom można pogłębić więź z partnerem, lepiej poznać drugą osobę i realizować różne fantazje. Jednak nie każdy jest przekonany do eksperymentowania w łóżku. Niektórzy mają ogromny problem, aby się przełamać i rozpocząć przygodę z nowymi technikami seksualnymi. Często wynika to z braku pewności siebie, obaw przed negatywną oceną i wstydu. Jeśli jednak mimo oporów chcesz poeksperymentować, to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Komunikacja z partnerem: Porozmawiaj szczerze ze swoim partnerem o swoich obawach. Powiedz, co chciałbyś wypróbować oraz co do Ciebie nie przemawia. Poinformuj partnera o swoich granicach, pragnieniach i fantazjach. Jeśli Twój partner marzy o eksperymentach, których nie chcesz realizować, to poinformuj go, że nie jesteś gotowy na takie praktyki. Ważne, abyście się wzajemnie słuchali i nie osądzali. Istotne jest również to, żebyście nie wywierali na sobie presji i starali się zrozumieć.
  • Edukacja: Jeśli chcesz poczuć się pewniej podczas eksperymentowania w łóżku, zdobądź wiedzę na temat różnych technik seksualnych. Informacje na ten temat znajdziesz w wielu książkach, filmach edukacyjnych i artykułach dostępnych w sieci.
  • Relaks: Przed rozpoczęciem eksperymentów, zrelaksuj swoje ciało i umysł. Możesz wziąć ciepłą kąpiel, wykonać ćwiczenia oddechowe, pomedytować lub wykonać aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Pamiętaj, że podczas eksperymentowania zawsze możesz przerwać, jeśli poczujesz się niekomfortowo lub jeśli Twoje granice zostaną przekroczone. Twoje samopoczucie jest priorytetem, dlatego nie bój się i nie krępuj powiedzieć “stop”.
  • Akceptacja siebie: Wiele osób ma opór przed eksperymentowanie ze względu na kompleksy i niskie poczucie wartości. Zamiast myśleć o tym, jak wygląda Twoje ciało, oddaj się przyjemności. Zaakceptuj siebie i zrezygnuj z porównywania się do kobiet w internecie czy telewizji. Podczas eksperymentowania skup się na bliskości i odczuciach. Nie zastanawiaj się w trakcie zabaw nad tym, co powinnaś poprawić i nie szukaj swoich wad.
  • Poszukiwanie wspólnych zainteresowań: Wraz z partnerem zastanówcie się, jakie praktyki oboje chcielibyście wypróbować. Realizowanie fantazji, które interesują Was oboje, z pewnością będzie mniej stresujące niż stosowanie urozmaiceń, do których jedna strona nie jest przekonana.
  • Konsultacja ze specjalistą: Jeśli masz problem, aby poczuć się swobodnie w łóżku, rozważ rozmowę z seksuologiem. Specjalista pomoże Ci znaleźć przyczynę problemu i doradzi, jak zbudować pewność siebie.

Jeśli eksperymentowanie w sypialni wywołuje u Ciebie stres, zacznijcie z partnerem od zbudowania zaufania i wprowadzania niewielkich urozmaiceń. Stopniowo eksplorujcie nowe techniki i sprawdźcie, co sprawia Wam najwięcej przyjemności.

Od czego zacząć eksperymentowanie w sypialni?

Chcecie urozmaicić Wasze życie intymne i spróbować nowych technik seksualnych? Na początku możecie sięgnąć po podstawowe gadżety dla dorosłych, takie jak np. wibrator dla par, akcesoria do analu, kajdanki czy masażer erotyczny. Dobrym pomysłem jest także wypróbowanie nowych pozycji seksualnych. Świetnym sposobem na urozmaicenie może być również spróbowanie różnych rodzajów seksu, np. oralu czy analu. Jeśli zdecydujecie się na drugą opcję, pamiętajcie, aby sięgnąć po najlepszy żel analny, który zapewni odpowiednie nawilżenie i ułatwi penetrację. Ponadto warto zainwestować w akcesoria analne, np. korek analny czy kulki.

Shares: