Biznes

Agent promowy – jak wybrać najlepszego, czym się kierować?

Agent promowy jest osobą, która będzie czuwać nad logistyką przedsięwzięcia jakim jest przeprawa promowa, w której bierzmy udział.

Czym zajmuje się agent promowy

Przeprawy promowe to nie tylko podróż z punktu A do punktu B. To także cała logistyka przedsięwzięcia, różniąca się w zależności od tego, czy przeprawa dotyczy osób indywidualnych czy przeprawy typu cargo. Biorąc pod uwagę jak wiele jest formalności w związku z powyższym, warto mieć dobrego agenta promowego, który będzie czuwał nad organizacją i przebiegiem przeprawy.

Dlaczego warto korzystać z usług oficjalnego agenta promowego? Podobnie jak agent ubezpieczeniowy, dzięki temu, że obsługuje on dużą ilość spraw, będzie mógł negocjować cenę – w tym przypadku cenę przeprawy. Kupując bilet indywidualnie, nie dostaniemy żadnej zniżki. Z uwagi na bezpieczeństwo transakcji lepiej jest korzystać z usług agenta niż pośrednika.

Warto mieć na uwadze, iż oficjalny agent ma podpisaną umowę z armatorem – dzięki temu możemy mieć pewność, że nie kupujemy „kota w worku”. Musi on też spełniać wytyczne danego armatora. Dużą zaletą współpracy z agentem jest to, iż jeśli cokolwiek pójdzie nie tak – nasza reklamacja będzie obsłużona znacznie lepiej. Istotne jest, że jeśli nie skorzystamy z usługi, od razu otrzymamy 100% kosztów przeprawy.

Agent promowy jest pośrednikiem pomiędzy armatorem a klientem docelowym. Skupia on u siebie oferty wielu przewoźników, co klientowi pozwala z łatwością je porównać. Dzięki większym ilościom, może zaoferować lepsze ceny i doradzi klientowi (indywidualnemu, bądź na przykład firmie transportowej) jaka opcja jest najkorzystniejsza. Im szersza dostępność usług tym lepiej – pokazuje to, że agent nie zamyka się ograniczone rozwiązania i może zaproponować bardziej zindywidualizowaną ofertę.

Jak wybrać dobrego agenta promowego?

Dobry agent promowy powinien przede wszystkim wykazać się doświadczeniem i rzetelnością. Powinien on mieć wiedzę o rynku, o uregulowaniach prawnych. Agent czuwa nad całością działań, jego aktywność nie kończy się wiec w momencie zawarcia odpowiedniej umowy – dlatego też, powinno nam zależeć na współpracy z osobą, na którą zawsze można liczyć. Jako osoba mocno osadzona w branży będzie na bieżąco ze wszystkimi informacjami – agent wie gdzie są zakłócenia, strajki, problemy z przeprowadzeniem zaplanowanej przeprawy promowej.

Kolejną kwestią, nad którą powinien czuwać agent jest to, aby to właśnie nasza przeprawa promowa była popularną i atrakcyjną opcją. Znając rynek, agent wie jakie są wymagania klientów, czego oni oczekują. Może nas naprowadzić i zasugerować zmiany w ofercie. Na przykład w dzisiejszych czasach, klienci indywidualni zwracają uwagę na kwestie takie jak – standard sanitarny, atrakcje w czasie przeprawy (w tym przede wszystkim dla dzieci), strefy do pracy biurowej, rodzaj wyżywienia (w uwzględnieniem indywidualnych potrzeb). Agent promowy, reprezentujący nas przy zawieraniu umów, będzie wiedział jaki pakiet usług proponowany przez naszego partnera handlowego będzie odpowiadał dzisiejszym wymaganiom rynkowym.

Biorąc pod uwagę ile różnych kwestii trzeba załatwić w związku z przeprawą promową, agent promowy powinien być osobą, która ma dobry kontakt z klientem, chętnie odpowie na pytania, nawet na te, które są dla niego oczywiste. Dobry agent nie tylko będzie nas reprezentował w sporze, ale przede wszystkim – ograniczy ryzyko jego wystąpienia. Jeśli na przykład w procedurze dostrzeże jakieś nieprawidłowości – uczuli nas na nie.

Warto wybierać agenta, który działa na rynku od lat i ma swoją renomę. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że organizacja przeprawy promowej przebiegnie sprawnie i że po dopłynięciu do portu docelowego nie czekają na nas niemiłe niespodzianki.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie https://promy24.com/. Na stronie mamy możliwość dokonania odpowiednich rezerwacji. Tam też znajdziemy najświeższe informacje, aktualizowane na bieżąco, związane z przeprawami promowymi w czasie pandemii koronawirusa.

Shares: