Sport

5 powodów, dlaczego warto korzystać z wypożyczalni rowerów

Jazda na rowerze daje wiele radości i przyjemności. To oczywiście logiczne. Ale my dzisiaj przedstawimy wam 5 powodów, dlaczego warto korzystać z wypożyczalni rowerów. Jesteście ciekawi? To oczywiście przeczytajcie nasz krótki poradnik. Już teraz zachęcamy Was do sprawdzenia oferty na stronie WygodnyRower.pl, a mieszkańców stolicy do odwiedzenia wypożyczalni rowerów w Warszawie.

Powód numer 1: jest tanio

Każdy, kto korzystał kiedykolwiek z wypożyczalni rowerów wie, że taka przyjemność nie jest droga. Zatem nawet nie dysponując solidną gotówką zawsze znajdzie się te kilka złotych, aby móc wypożyczyć rower. Jednocześnie nie trzeba obawiać się, że otrzyma się sprzęt wadliwy. Od samego początku zna się warunki wypożyczenia, cenę i miejsce, w które trzeba oddać rower. Brzmi prosto? Oczywiście, bo tak jest. Jest jeszcze jedna zaleta takiego rozwiązania, a mianowicie jak przyjeżdżacie na wycieczkę do stolicy i macie ochotę pojeździć na rowerze, to nie musicie zabierać ze sobą sprzętu, wystarczy tylko skorzystać z wypożyczalni rowerów w Warszawie.

Powód numer 2: nie musicie spędzać czasu na konserwacji

Ok, jazda na rowerze jest dużą przyjemnością, ale jest jedna rzecz, której większość cyklistów nie lubi, o ile nie wszyscy, a mianowicie konserwacja roweru. Często w poradnikach na ten temat można przeczytać jak bardzo jest to czasochłonne zajęcie. Tym bardziej jeżeli jesteśmy dokładni i chcemy zakonserwować każdą część. Do tego jeszcze trzeba kupić odpowiedni sprzęt, a nie każdy urodził się majsterkowiczem. Ponadto przydadzą się kosmetyki, które swoje też kosztują. Istnieje jeszcze możliwość oddania roweru do konserwacji do danego punktu, ale cóż to dopiero drożyzna. Z kolei decydując się na wypożyczenie roweru, nie trzeba obawiać się żadnej z tych rzeczy. Otóż wszystkim zajmują się pracownicy, a my otrzymujemy w 100% sprawny jednoślad. Brzmi dobrze? Bo oczywiście tak jest. Zatem to także oszczędność czasu, wszak wystarczy tylko wybrać się do wypożyczalni, następnie wybrać rower i już można cieszyć się jazdą.

Powód numer 3: gdy nie ma miejsca

Kolejny powód dlaczego warto wypożyczać rower jest bardzo ważny. Otóż nie każdy ma miejsce do przechowywania jednośladu. Owszem mając balkon, można trzymać rower na balkonie, ale bądźmy szczerzy, taki sprzęt bardzo szybko się zniszczy, a przecież tego nie chcemy. Można też przechowywać go w piwnicy czy na klatce schodowej, ale wtedy bardzo szybko może zostać skradziony i nawet zabezpieczenie tutaj nie pomoże. Jest jeszcze jedna opcja. Rower można przymocować do ściany. Ale kto chciałby mieszkać z rowerem? Swoją drogą, jeśli mieszkacie w kawalerce, to wasz rower znajduje się zarówno w salonie, jak i w sypialni. Odwiedzają Was goście, a tam na ścianie wisi rower. Cóż nie brzmi to dobrze. Dlatego warto skorzystać z wypożyczalni rowerów. Wypożyczacie zawsze wtedy, kiedy potrzebujecie, a gdy nie macie już ochoty jeździć na tym jednośladzie, to zwracacie do punktu.

Powód numer 4: bo rower możecie dobrać do aktywności

Mało kogo stać, aby mieć różne rodzaje rowerów począwszy od miejskiego, a na górskim kończąc. Na szczęście planując wycieczkę rowerową możecie dobrać model do danej trasy. Zatem, jeżeli będziecie jeździć po mieście, to wystarczy wybrać miejski. Z kolei jeżeli będziecie mieli ochotę na jazdę po trudnym terenie, to ten crossowy, bądź górski idealnie się sprawdzą.

Powód numer 5: bo możecie pojeździć też na rowerze elektrycznym

Dla wielu rowery elektryczne poniekąd są fanaberią. Ale każdy z nas ma czasem ochotę na taką ekstrawagancję. Dzięki wypożyczalni rowerów to możliwe. Ponadto, jeżeli macie „słomiany zapał” i boicie się, że jazda na rowerze szybko wam się znudzi, to możecie na samym początku korzystać z wypożyczalni, a gdy już „połkniecie bakcyla” to wtedy zdecydujecie się na zakup swojego jednośladu.

Jazda na rowerze jest taką samą przyjemnością niezależnie czy macie swój rower, czy korzystacie z wypożyczalni. To wspaniała zabawa, ale i cegiełka dla środowiska. Ponadto pamiętajcie, że jeżdżąc na rowerze robicie też coś dobrego dla swojego zdrowia.

Shares: