Uroda

4 przyczyny przerzedzenia i 4 sposoby na gęste włosy

Twoje włosy są najczęściej odbiciem ogólnego stanu organizmu. Przyczyn w ich osłabieniu i przerzedzeniu przede wszystkim warto szukać wewnątrz. Poza zdrowiem znaczny wpływ na gęstość fryzury ma sposób pielęgnacji włosów oraz obciążenia, związane z czynnikami zewnętrznymi.

Struktura włosów- czy ma wpływ na gęstość fryzury?

Budowa i typ włosów zależne są przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych i to właśnie geny odpowiedzialne są w znacznej części za gęstość Twoich kosmyków. Jeżeli Twoja babcia, mama i siostra mają cienkie, rzadkie włosy prawdopodobnie nie możesz liczyć na naturalnie gęste włosy. Dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków oraz diety możesz wzmocnić swoje włosy, aby nawet przy cienkich pasmach nie wyglądały na przerzedzone. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, którego ilość uwarunkowana jest genetycznie. Wspomagaj zdrowie i porost włosów, dostarczając im cenne składniki odżywcze i jednocześnie eliminując czynniki, mogące je osłabiać i powodować wypadanie.

Skóra głowy – wpływ na kondycję i gęstość włosów

Poza ilością keratyny w strukturze włosa na gęstość fryzury wpływa stan skóry głowy. Jeśli jest ona zanieczyszczona, nie może swobodnie oddychać, łuszczy się, jest sucha lub nadmiernie przetłuszczona może to wpływać na osłabienie cebulek włosowych oraz nieprawidłową pracę mieszków włosowych. Dbaj o stan skóry głowy, regularnie stosując peeling oczyszczający, a także wcierki. Naturalne składniki w połączeniu z masażem skóry głowy doskonale wpływają na odżywienie skóry głowy i co z tym związane, gęstość włosów. Stan skóry głowy bezpośrednio wpływa też na Twoje samopoczucie. Eliminując swędzenie, pieczenie lub inny rodzaj dyskomfortu, pojawiający się na skórze głowy, zmniejszasz stres i tym samym pozytywnie działasz na swój organizm. 

Pielęgnacja i stylizacja – błędy i sposoby na poprawę gęstości włosów

Przyczyną problemu z gęstością włosów mogą być błędy, związane z pielęgnacją i stylizacją włosów. Jaka pielęgnacja będzie odpowiednia, by mieć gęste włosy i móc pozwolić sobie na częstą stylizację? Wiesz z pewnością, że kosmetyki do układania pasm oraz wysoka temperatura, tak częsta przy stylizacji mogą powodować przesuszenie i uszkodzenie struktury włosów. Aby zachować gęste włosy stosuj odpowiednio dobrane produkty do mycia, pielęgnacji i termoochronę. Wybierz szampon, który delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę głowy oraz odżywkę, która odbudowuje uszkodzoną strukturę, dogłębnie nawilża i odżywia pasma. Nie rezygnuj z kosmetyku, który zapewni włosom ochronę przed wpływem wysokich temperatur i promieni UV. 

Dieta – dlaczego włosy tracą gęstość i jak wpłynąć na poprawę ich kondycji

Czwartą przyczyną i jednocześnie sposobem na poprawę gęstości włosów jest zdrowa, zbilansowana dieta i tryb życia, który może wraz z nią wpływać na kondycję pasm. Wybieraj produkty nieprzetworzone, pozbawione konserwantów, z niewielką zawartością cukru i wysokonasyconych tłuszczów. Postaw na budulcowe białko w diecie, świeże warzywa i owoce, produkty, zawierające kwasy omega i tłuszcze roślinne. Nie ograniczaj orzechów, nasion, owoców, warzyw, ryb i nabiału. Dzięki codziennej dawce aktywności fizycznej pobudzisz metabolizm i przyczynisz się do prawidłowej pracy całego organizmu, w tym mieszków włosowych, odpowiedzialnych za gęstość Twojej fryzury. 

Shares: