Turystyka

Wyspy Kanaryjskie i Chorwacja last minute – pomysł na urlop we wrześniu!

Choć geograficznie to dwa różne kierunki, pod wielu względami bardzo sobie bliskie. Co je łączy? Choćby to, że oba idealnie nadają się na późniejsze, wrześniowe wakacje! Wyspy Kanaryjskie i Chorwacja są najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, gdzie pojechać na wakacje we wrześniu. Co mogą zaoferować Ci Wyspy Kanaryjskie we wrześniu 2019? Który region Chorwacji wybrać, by trafić na najlepszą pogodę? Oto nasze porady!

Wczasy Wyspy Kanaryjskie wrzesień 2019

Wyspy Kanaryjskie wrzesień pogoda

Gdzie jechać na Wyspy Kanaryjskie, żeby trafić na najlepszą pogodę? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia – pogoda we wrześniu jest doskonała na każdej z wysp!       

A kiedy wieje na Wyspach Kanaryjskich? Czy we wrześniu należy spodziewać się wiatru? Jeśli zadajesz te pytania, to zapewne zetknąłeś się kiedyś z terminem kalima. Kalima to pył nanoszony wraz z gorącym wiatrem wiejącym znad Sahary. Jest to wyjątkowo uciążliwe zjawisko pogodowe, jednak na tyle rzadkie, że wyjeżdżając na Wyspy Kanaryjskie we wrześniu, nie musisz się nim martwić. Zwłaszcza, że największe prawdopodobieństwo jej wystąpienia ma miejsce od listopada do kwietnia.

Wyspy Kanaryjskie – temperatura wody wrzesień        

Woda w oceanie wokół Wysp Kanaryjskich we wrześniu jest równie ciepła co w lipcu i sierpniu, a nierzadko nawet cieplejsza. Spodziewaj się średnio 23 st. C.

Gdzie najtaniej na Wyspy Kanaryjskie we wrześniu?

Wrzesień to wciąż wysoki sezon, więc przeszukując biuro podróży pod kątem najniższych cen, najlepiej celować w oferty Wyspy Kanaryjskie last minute wrzesień. Znajdziesz wśród nich zarówno wycieczki na najpopularniejsze wyspy (np. Teneryfę), jak i na te rzadziej odwiedzane, jak La Palma. Za wczasy Teneryfa wrzesień zapłacisz już 1459 zł za 8 dni pobytu. Wczasy na La Palmie będą droższe, chyba, że upolujesz dobrą ofertę last minute.

Chorwacja wrzesień 2019

Chorwacja wrzesień pogoda

Wczasy wrzesień 2019 w Chorwacji upłyną Ci pod znakiem średnio 24 st. C. To warunki, które ucieszą osoby gustujące w umiarkowanym klimacie. Dni deszczowe we wrześniu występują jeszcze rzadko.

Chorwacja wrzesień – gdzie najcieplej?

Chorwacja we wrześniu jest ze względów pogodowych tak samo dobrym pomysłem, jak Wyspy Kanaryjskie. Woda w Adriatyku ma nierzadko wyższą temperaturę niż w miesiącach wakacyjnych, a słońca w ciągu wrześniowych dni wystarcza nawet do plażowania. Oczywiście nie powinieneś spodziewać się takiej samej pogody w całym kraju. Północna Istria z reguły jest nieco chłodniejsza niż południowa Dalmacja. Podczas gdy na północy Chorwacji jest ok. 23 st. C, na południu będzie 25.

Chorwacja wrzesień – gdzie jechać?

Jeśli szukasz ciepłych plaż, to najlepszym wyborem zawsze będą Chorwackie wyspy – Brac, Rab, Pag, na lądzie zaś Riwiera Makarska. My jednak Chorwację we wrześniu polecamy przede wszystkim zwiedzać. Jeśli lubisz też Włochy i włoski klimat, jedź do Istrii. Choć nie sąsiaduje bezpośrednio z Włochami, ma w sobie wiele z charakteru tego kraju. Wrzesień jest też dobrą porą do podziwiania chorwackich atrakcji naturalnych. Warto wówczas udać się na przynajmniej kilka wysp, np. Losinj, Hvar oraz archipelag Elafiti. Do zobaczenia jest również Park Narodowy Krka z malowniczymi wodospadami.

Inny pomysł na wczasy we wrześniu w Chorwacji? Zwiedzanie chorwackich miast i atrakcji z Listą Światowego Dziedzictwa UNESCO w ręku. A Chorwacja ma na niej naprawdę pokaźnych rozmiarów reprezentację! To m.in. Szybenik, Jeziora Plitwickie, Trogir, Porec, Split i Dubrownik.

Wycieczki po atrakcjach historycznych i naturalnych Chorwacji zakładają całodniowe wędrówki z plecakiem i w wygodnych butach. A co, jeśli wolisz bose stopy, strój kąpielowy i piasek plaż? Wówczas jedź na wakacje all inclusive! Szukając ofert Chorwacja wrzesień 2019 all inclusive celuj w hotele Dalmacji. We wrześniu poczujesz, jakby w większych kurortach takich jak Makarska i Korcula wakacje Chorwacja nie miały końca!       

Wczasy Wyspy Kanaryjskie wrzesień 2019 czy wakacje wrzesień 2019 all inclusive w Chorwacji? A może Chorwacja pod znakiem aktywnego zwiedzania? Wrzesień w Chorwacji i na Wyspach daje tak wiele opcji wypoczynku, jak sam szczyt sezonu. To nawet dobrze się składa, jeśli w tym roku nie byłeś jeszcze na wakacjach. Dzięki last minute możesz dać szansę Chorwacji lub Wyspom Kanaryjskim także we wrześniu! 

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: ekaterina_belova

Shares: