Motoryzacja

Przygotowujemy auto do sprzedaży – odśwież wygląd zewnętrzny samochodu w czterech prostych krokach!

Planujesz sprzedaż samochodu? Odpowiednia prezencja auta jest kluczowa, jeżeli zależy Ci na szybkim znalezieniu nabywcy! Dlatego dziś opowiemy o tym, jak szybko i tanio odświeżyć wygląd zewnętrzny samochodu. Efekt ten uzyskasz niskim kosztem i bez wizyty w studiu detailingowym. Wszystko, czego potrzebujesz to kilka kosmetyków samochodowych – bez obaw, są proste w aplikacji i nie obciążą znacząco Twojego budżetu!

Podstawowe kosmetyki poprawiające wygląd zewnętrzny samochodu

Przed rozpoczęciem odświeżania wyglądu zewnętrznego auta, zaopatrz się w następujące akcesoria i kosmetyki samochodowe:

  • środek do mycia wstępnego (np. BINDER Premium Neutral Pre-Wash Citrus+ 5L),
  • opryskiwacz ciśnieniowy z pompką (np. K2 pro 2L),
  • glinka do czyszczenia lakieru (np. glinka K2),
  • czernidło do gumy i plastików (np. K2 Bono Black),
  • wąż ogrodowy.

Alternatywą dla węża ogrodowego może być lanca wysokociśnieniowa dostępna na każdej samoobsługowej myjni samochodowej. W takiej myjni oczywiście możesz również wymyć cały samochód, jednak efekt takiego czyszczenia nigdy nie dorówna temu, jaki uzyskasz dzięki użyciu specjalistycznych płynów i glinki polerskiej. Warto w tym miejscu nadmienić, że wymienione preparaty są na tyle wydajne, że wystarczą na kilka solidnych czyszczeń. Glinkę, czernidło do opon, opryskiwacz oraz środek do czyszczenia wstępnego znajdziesz w ofercie sklepu hurtoils.pl – ich łączny koszt to około 200 złotych!

Krok pierwszy płukanie samochodu

Zadbaj o to, by przed czyszczeniem właściwym samochód został porządnie wypłukany. Zwróć uwagę nie tylko na sam lakier, lecz również na opony i felgi. Jeżeli płuczesz samochód lancą wysokociśnieniową, to pamiętaj, że optymalna odległość lancy od lakieru samochodu wynosi około 35 cm!

Krok drugi – czyszczenie ogólne

Płyn mieszamy z wodą w pojemniku opryskiwacza i rozprowadzamy na powierzchni samochodu. Czynność tą powinieneś wykonać bez robienia niepotrzebnych przerw, aby uniknąć powstania ewentualnych smug. Najpierw zraszamy dach samochodu, a potem niższe elementy karoserii aż do opon. Kiedy już płyn jest rozprowadzony na całej powierzchni, to przyszła kolej na ponowne płukanie, które zaczynamy od dachu auta.

Krok trzeci – opony

Czernidło do gumy i plastików to preparat, dzięki któremu Twoje opony odzyskają dawną głęboką czerń. Aplikacja jest niezwykle prosta – mleczko rozprowadzamy ścierką na wypłukanych, suchych oponach.

Krok czwarty – polerowanie lakieru samochodowego

Polerowanie wyczyszczonego lakieru samochodowego jest prawdziwą wisienką na torcie całego procesu odświeżania! To właśnie dzięki temu zabiegowi, znacząco poprawisz odbiór wizualny nawet najbardziej zajechanego lakieru. Glinka polerska jest miękkim materiałem, dlatego o powstanie nowych rys nie musisz się martwić. Jej drobinki przenikają w strukturę lakieru i dogłębnie czyszczą zabrudzenia. Stosujemy ją, wykonując koliste, energiczne ruchy – jesteśmy pewni, że efekt przerośnie Twoje oczekiwania!

Shares: