Zdrowie

Pieluchy dla dorosłych – postaw na sprawdzone rozwiązania

Objawy nietrzymania moczu mogą przybierać na sile. Utrata kontroli nad pęcherzem niekiedy prowadzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Zdarza się, że u chorego dochodzi do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Upuszczanie dużych ilości moczu generuje potrzebę stosowania produktów higienicznych o zwiększonym poziomie chłonności. Należą do nich pieluchy dla dorosłych.

Kiedy uczucie świeżości pozostaje tylko wspomnieniem…

Dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu, zwłaszcza w przypadku nasilenia objawów, przestrzeganie zasad higieny intymnej staje się niemalże wyzwaniem. Niekontrolowany wyciek moczu, do którego może dojść w dosłownie każdej sytuacji to duże obciążenie psychiczne i niesamowity dyskomfort. To także konieczność zapewnienia ochrony przed przeciekaniem. Im większa ilość oddawanego mimowolnie moczu, tym większy stopień ochrony powinny zapewniać stosowane produkty chłonne. Dlatego też w ofercie marki Tena znalazły się pieluchy dla dorosłych, przeznaczone dla chorych zmagających się z nietrzymaniem moczu w stopniu średnim i zaawansowanym, o zwiększonym zakresie chłonności.

Pieluchy dla dorosłych – poznaj ich skuteczność

Wielu chorych cierpiących na NTM obawia się stosowania produktów o zwiększonym poziomie chłonności, niesłusznie kojarząc je z budzącymi poczucie zażenowanie grubymi i wyraźnie odznaczającymi się pod ubraniem środkami higienicznymi. Sytuacja ta często prowadzi do zastępowania ich zwykłymi wkładkami, które choć skuteczne w przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu, ze względu na swoją budowę nie mają szans w zetknięciu z jego dużą ilością. Skutkiem wybierania tego typu rozwiązań jest nieustająca obawa przed przeciekaniem i znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji, która niejednokrotnie prowadzi do ograniczenia podejmowanych aktywności. Aby uniknąć dodatkowego dyskomfortu i cieszyć się pełnią życia, warto dostosować rodzaj wybieranych produktów chłonnych do własnych potrzeb.

W przypadku nietrzymania w stopniu średnim lub zaawansowanym, kiedy oddawanego mimowolnie moczu bywa naprawdę dużo, warto sięgnąć po chłonne środki higieniczne zaprojektowane w sposób zapewniający maksimum ochrony przed przeciekaniem. Przykładem są pieluchy dla dorosłych marki Tena. Niezwykle chłonne, doskonale chronią przed przeciekaniem, dopasowując się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewniają skuteczną ochronę w każdej pozycji, także w nocy. Wyposażone w chłonny wkład ze wskaźnikiem poziomu wilgoci, są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy śledzić jego poziom, by wiedzieć, kiedy należy zmienić zabezpieczenie. Pieluchy wykonane zostały z lekkich i oddychających materiałów, przyjaznych dla skóry. Ich stosowanie nie powoduje podrażnień i otarć, nawet przy codziennym stosowaniu. Poza wilgocią pieluchy absorbują również nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie suchości i świeżości. Pomimo dużego poziomu chłonności pieluchy są dyskretne i nie powodują dodatkowego dyskomfortu. Najlepiej stosować je wraz z majtkami siatkowymi, które zapobiegają ich przemieszczaniu, stabilnie je podtrzymując.

 

Shares: