Sport

Najlepsze aplikacje dla aktywnych fizycznie

Sport to zdrowie – w tym aspekcie zgodni są niemal wszyscy eksperci. Wysiłek fizyczny to dla jednych rozrywka i hobby, a dla drugich zawód i pasja. W każdym z tych przypadków aplikacje mogą podnieść jakość uprawiania sportu. Specjalnie dostosowywane programy pozwalają kontrolować tempo, dystans, szybkość, spalane kalorie czy tętno. W sklepach z aplikacjami nie brakuje ciekawych propozycji, które z nich są najlepsze?

Fitatu – nieoczywisty lider zestawienia

O ile stwierdzenie „sport to zdrowie” jest znany wszystkim, to fakt, że kształtowanie formy zaczyna się przede wszystkim w kuchni – już niekoniecznie. Chociaż trzeba przyznać, że wciąż rosnąca świadomość społeczeństwa powoduje, że jeżeli ktoś chce zbudować masę mięśniową lub spalić zbędną tkankę tłuszczową, pierwsze kroki kieruje do dietetyka. Wszyscy, którzy nie potrzebują specjalistycznej pomocy, mogą skorzystać z aplikacji Fitatu. Pobierając aplikację, można przeczytać, że jest to najlepszy program do liczenia kalorii na świecie. Jest w tym dużo prawdy.

Czym wyróżnia się Fitatu?

Fitatu wyróżnia się bardzo czytelnym interfejsem, a także niezwykle poręczną funkcją – skanerem, który można wykorzystać do rozpoznawania produktów spożywczych. Aplikacja jest dostępna w wersji podstawowej i Premium, w której użytkownik może korzystać z wielu dodatkowych opcji, np. raportu produktów dostarczających daną wartość odżywczą, podsumowanie dla dowolnego okresu czy po prostu cieszyć się brakiem reklam.

Ćwiczenia w domu – drugie miejsce w zestawieniu

Kiedy pilnuje się już odpowiedniego poziomu kalorii, można przejść do kolejnego kroku. Jest nim budowanie masy mięśniowej, a także zwinności i mobilności. W tym procesie bardzo może pomóc korzystanie z aplikacji Ćwiczenia w domu.

Co wyróżnia Ćwiczenia w domu?

Dużym atutem jest przede wszystkim transparentność aplikacji. Nawigowanie pomiędzy poszczególnymi funkcjami jest bardzo łatwe, co wpływa na komfort korzystania z programu. Dostępne są różne programy z konkretnymi zestawami ćwiczeń. Na czytelnej grafice przedstawiony jest również poprawny sposób wykonywania poszczególnych ruchów, co pozwala uniknąć kontuzji.

Aplikacja oferuje opcje, takie jak: przypomnienia, kalendarz z dniami, w których wykonywano ćwiczenia, a także segmenty przeznaczone do szlifowania formy – brzucha, klatki piersiowej, ramion, nóg oraz barków i pleców. Wszystkie moduły dostępne są na poziomie początkującym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Ćwiczenia rozciągające: Trening gibkości – aplikacja zamykająca zestawienie

Zestawienie aplikacji dla aktywnych fizycznie zamykają Ćwiczenia rozciągające: Trening gibkości. Program ten jest uzupełnieniem podstawowych trzech elementów – zbilansowanej diety, treningu i regeneracji. Ćwiczenia rozciągające: Trening gibkości odpowiadają właśnie za ostatni element.

Co zawiera aplikacja Ćwiczenia rozciągające: Trening gibkości?

W przypadku tej aplikacji użytkownik również może wybierać poszczególne ćwiczenia z przejrzystego interfejsu. Każde z nich jest przedstawione na czytelnej ilustracji oraz jest opatrzone opisem. Dzięki temu można trenować swoją gibkość i rozciągać poszczególne partie, co doskonale wpływa na samopoczucie i przede wszystkim wspomaga odpowiednią regenerację.

Co jest potrzebne do pobrania wymienionych aplikacji?

Aby móc skorzystać z funkcji, które oferują wymienione aplikacje, ważne jest to, w jakiej sieci komórkowej ma się telefon. Zasięg sieci komórkowej pozwoli korzystać ze wszystkich usług, które są zawarte w wymienionych aplikacjach. Niekiedy zbyt niski zasięg sieci komórkowej może sprawić, że niemożliwe okaże się znalezienie produktu na Fitatu, czy odpowiednie rozplanowanie sesji treningowej. Dlatego warto zadbać o to, aby zasięg sieci komórkowej był po prostu optymalny.

Oferty sieci komórkowych – którzy dostawcy proponują odpowiednią jakość?

Jeżeli chodzi o dostawców telefonii komórkowej, liderami w tym zestawieniu są m.in. Orange i INEA. Pierwsza marka oferuje abonament komórkowy z miesięczną opłatą w wysokości 60 złotych. W pakiecie klient otrzymuje możliwość korzystania z sieci 5G, a także nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet 25 GB z pełną prędkością.

W przypadku oferty sieci komórkowych bardzo ciekawą propozycję ma INEA. Dostawca oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w dwóch taryfach – za 24,90 zł i 64,90 zł. Główna różnica to wielkość pakietu Internetu. Użytkownik korzystający z pierwszej ma 20 GB, a z drugiej 100 GB Internetu.

Dodatkowym atutem jest to, że INEA korzysta z zasięgu innych sieci, co zapewnia znakomity zasięg niemal w każdej lokalizacji w Polsce. Całość uzupełnia fakt, że jeżeli ktoś ma już umowę u innego operatora, INEA pomaga komfortowo i bez problemów przenieść numer, wystarczy skontaktować się z infolinią.

Materiał zewnętrzny

Shares: