Dom

Drzwi do łazienki — nieoczywisty wybór

Szukasz idealnych drzwi do łazienki? Masz wiele możliwości, bo wybór jest naprawdę ogromny. Wśród nich znajdziesz zarówno klasyczne modele, jak i rozwiązania, które zaskoczą Cię designem i funkcjonalnością. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do łazienki.

Chociaż drzwi łazienkowe na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie tak, jak te przeznaczone do innych pomieszczeń, w rzeczywistości bardzo się od nich różnią. Dlatego też, wybierając je, należy wykazać się szczególną uwagą i dokładnością.

Drzwi do łazienki muszą być dobrze przystosowane do warunków, w jakich będą służyć. A chyba nie trzeba wyjaśniać, że te panujące w niej są dość specyficzne. Wysoka temperatura i wilgoć nie są sojusznikiem trwałości chyba żadnego z materiałów wykorzystywanych w domowych aranżacjach. Jakie drzwi łazienkowe wybrać, by były solidne, bezpieczne, a także stylowe?

Drzwi do łazienki — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Drzwi do łazienki muszą spełniać nieco inne wymagania, niż te, które montowane są w pozostałych częściach domu. Wynika to zarówno z kwestii związanych z komfortem ich użytkowania, jak i normami bezpieczeństwa. Co ciekawe, niektóre z nich ustanawiają przepisy prawa budowlanego.

Jednym z kluczowych funkcji, jakie powinny mieć drzwi łazienkowe, jest możliwość sprawnego odprowadzania wilgoci. W tym celu niezbędne są otwory bądź podłużna szczelina wentylacyjna. Koniecznym warunkiem jest także, aby drzwi takie otwierały się na zewnątrz.

Ze względu na wysoką wilgotność, ważne, by drzwi łazienkowe wykonane były z materiałów odpornych na takie warunki. Wybieraj więc wyroby najwyższej jakości, gwarantujące wieloletnią trwałość.

Rodzaje drzwi łazienkowych — który wybrać?

Drzwi łazienkowe dostępne na rynku różnią się między sobą wieloma parametrami. W tym także sposobem otwierania. I tutaj warto zatrzymać się na nieco dłużej, ponieważ to, w jaki sposób otwierane są drzwi do łazienki, ma bardzo duży wpływ na ich funkcjonalność, a także ogólną estetykę wnętrza.

Do najczęściej wybieranych zaliczyć należy przede wszystkim drzwi rozwierane. Mogą być one prawo lub lewostronne. Dużym atutem jest fakt, że masz ogromny wybór wśród takich modeli o bardzo zróżnicowanej stylistyce. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je idealnie do wnętrza.

W nowoczesnych projektach coraz częściej stosuje się drzwi przesuwne do łazienek. To modne rozwiązanie, które z każdym sezonem zyskuje większą popularność. Zresztą nic dziwnego — dzięki niemu aranżacja zyskuje ”to coś”. Dodatkowym atutem drzwi przesuwnych jest to, że ich otwieranie nie wymaga wolnej przestrzeni. Jest to więc rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach.

Modne drzwi łazienkowe — jak dopasować je do wnętrza?

Stylistyka drzwi łazienkowych powinna być spójna z aranżacją łazienki oraz całego wnętrza domu lub mieszkania. Ważna jest między innymi kolorystyka. Dopasuj ją na podstawie odcieni pozostałych drzwi, tak by ze sobą harmonizowały.

Wybierz model, który nie tylko podkreśli charakter wnętrza, ale też wzbogaci jego wyjątkowość. Nieoczywistym, ale i bardzo efektownym rozwiązaniem będą drzwi łazienkowe z elementami szklanymi. Oczywiście najlepiej sprawdzi się szkło mleczne, zapewniające należytą intymność.

Shares: