Bieżnia do biegania - zadbaj o swoją sylwetkę

Bieżnia do biegania – zadbaj o swoją sylwetkę

Bieżnia do biegania – zadbaj o swoją sylwetkę

Bieganie należy do aktywności, które cieszą się sporą popularnością i zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro już po kilku miesiąca regularnego uprawiania tej aktywności można poczuć się znacznie lepiej. Problemem jest bieganie w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to warunki atmosferyczne mogą stać się ograniczeniem. Wówczas rozwiązaniem będzie bieżnia, stanowiąca element wyposażenia mieszkania lub przestrzeni biurowej. Czytając poniższy tekst zdobędziesz wiedzę w tematach:

  • największe zalety jakimi charakteryzuje się bieżnia,
  • jak ćwiczyć na bieżni,
  • jak wybrać bieżnię do biegania.

Największe zalety jakimi charakteryzuje się bieżnia

Sporo osób, które mają zamiar zmienić swoją sylwetkę i chcą wprowadzić więcej aktywności fizycznej do swojego życia wybierają bieganie. Ta aktywność pozwala szybko spalić kalorie i pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Godzina pracy na bieżni nachylonej pod kątem pozwala spalić nawet 800 kalorii. To bardzo dużo w porównaniu z rowerami stacjonarnymi czy spacerem z kijkami. Podczas biegania uaktywniamy prawie 70 procent mięśni, co pozwala dodatkowo wzmocnić całe ciało.

Ćwiczenia na bieżni poleca się także osobom, które mają problemy z krążeniem krwi w organizmie. Naukowcy udowodnili, że regularne bieganie pozwala ograniczyć ryzyko chorób układu krążenia, w tym zawału nawet o 50 procent. Praca na bieżni pozwala także wzmocnić stawy, pomaga w walce z nietolerancją insuliny i redukuje objawy stresu. Praca na bieżni to także szansa na pokonanie własnych słabości i przekraczanie kolejnych granic organizmu. 

Jak ćwiczyć na bieżni?

Choć wydaje się, że każdy wie w jaki sposób biegać, trening na bieżni nie musi być jednostajny. Techniki ćwiczenia na bieżni są różne i od ich doboru zależy, jakie efekty przyniesie ta praca. Dla osób chcących podkręcić metabolizm i spalić nieco więcej kalorii polecamy interwały. Zmiana tempa i szybkie krótkie zrywy pozwolą szybciej osiągnąć efekt wymarzonej sylwetki.

Jak wybrać bieżnię do biegania?

Zastanawiasz się jaka jest najlepsza bieżnia? Sklep sportowy czy hurtownia oferują tyle wariantów, że masz problem z wyborem? Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które pozwalają komfortowo korzystać z tego elementu. Przede wszystkim wybierając bieżnię do biegania trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar i możliwości umieszczenia w wybranym miejscu. WArto przyjrzeć się także parametrom technicznym, czy można samodzielnie regulować prędkość, albo czy urządzenie pokazuje ilość spalonych kalorii.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij