Sport

Bieżnia do biegania – zadbaj o swoją sylwetkę

Bieżnia do biegania – zadbaj o swoją sylwetkę

Bieganie należy do aktywności, które cieszą się sporą popularnością i zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro już po kilku miesiąca regularnego uprawiania tej aktywności można poczuć się znacznie lepiej. Problemem jest bieganie w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to warunki atmosferyczne mogą stać się ograniczeniem. Wówczas rozwiązaniem będzie bieżnia, stanowiąca element wyposażenia mieszkania lub przestrzeni biurowej. Czytając poniższy tekst zdobędziesz wiedzę w tematach:

  • największe zalety jakimi charakteryzuje się bieżnia,
  • jak ćwiczyć na bieżni,
  • jak wybrać bieżnię do biegania.

Największe zalety jakimi charakteryzuje się bieżnia

Sporo osób, które mają zamiar zmienić swoją sylwetkę i chcą wprowadzić więcej aktywności fizycznej do swojego życia wybierają bieganie. Ta aktywność pozwala szybko spalić kalorie i pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Godzina pracy na bieżni nachylonej pod kątem pozwala spalić nawet 800 kalorii. To bardzo dużo w porównaniu z rowerami stacjonarnymi czy spacerem z kijkami. Podczas biegania uaktywniamy prawie 70 procent mięśni, co pozwala dodatkowo wzmocnić całe ciało.

Ćwiczenia na bieżni poleca się także osobom, które mają problemy z krążeniem krwi w organizmie. Naukowcy udowodnili, że regularne bieganie pozwala ograniczyć ryzyko chorób układu krążenia, w tym zawału nawet o 50 procent. Praca na bieżni pozwala także wzmocnić stawy, pomaga w walce z nietolerancją insuliny i redukuje objawy stresu. Praca na bieżni to także szansa na pokonanie własnych słabości i przekraczanie kolejnych granic organizmu. 

Jak ćwiczyć na bieżni?

Choć wydaje się, że każdy wie w jaki sposób biegać, trening na bieżni nie musi być jednostajny. Techniki ćwiczenia na bieżni są różne i od ich doboru zależy, jakie efekty przyniesie ta praca. Dla osób chcących podkręcić metabolizm i spalić nieco więcej kalorii polecamy interwały. Zmiana tempa i szybkie krótkie zrywy pozwolą szybciej osiągnąć efekt wymarzonej sylwetki.

Jak wybrać bieżnię do biegania?

Zastanawiasz się jaka jest najlepsza bieżnia? Sklep sportowy czy hurtownia oferują tyle wariantów, że masz problem z wyborem? Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które pozwalają komfortowo korzystać z tego elementu. Przede wszystkim wybierając bieżnię do biegania trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar i możliwości umieszczenia w wybranym miejscu. WArto przyjrzeć się także parametrom technicznym, czy można samodzielnie regulować prędkość, albo czy urządzenie pokazuje ilość spalonych kalorii.

Shares: